file Question nejde do otáček

2 roků 8 měsíců zpět - 2 roků 8 měsíců zpět #48927 od DěsBěs
DěsBěs created the topic: nejde do otáček
Ahoj kolegové. Dvě sezony jsem trpěl na stromku jeho divné chování za chladných dní. Nejde ochotně do otáček a při zhruba 4000 cuká a kope a střílí. Když je venku hooodně teplo tak je vše ok. Jasně že jsem hned tipoval teplotní čidlo. Je dobré ale i tak jsem dal nové. Závada neodstraněna. Napadla mě lambáda :) Nová - závada trvá. Seřízení válců - nepomohlo, seřízení TPS - nepomohlo, seřízení horních klapek - nepomohlo. Snímač vzduchu v air boxu OK. Baterka nabitá.
Čerpadlo? Už jsem dával druhý i když nebyl důvod (přišlo mi jen že míň dělá rambajs před nastartováním, ale je fakt že ani jedno jsem neměřil. Na obě čerpadla se motorka chová stejně.

Jsem bezradný.

toto mi to robí :)

Máte někdo tip? odměna za pomoc vedoucí k vyřešení, bude sladká :)
Poslední úprava: 2 roků 8 měsíců zpět od DěsBěs.

Please Přihlásit se to join the conversation.

Více
2 roků 8 měsíců zpět #48929 od Kokin
Kokin replied the topic: nejde do otáček
Zkusil bych úpravu palivový mapy - FItuner nebo Powercommander, přidat víc bohatosti směsi do toho spektra co dělá problémy...

VSTROMKLUB.CZ administrátor.
www.gipro.cz - www.moto-doplnky.cz - www.1-bike.cz

Více
2 roků 8 měsíců zpět #48930 od DěsBěs
DěsBěs replied the topic: nejde do otáček
Ahoj, tip je to zajímavý a za vyzkoušení stojí - má někdo krabičku na zapujčení?
Jinak motorka fungovala normálně i bez takového udělátka, tak musim najít toho trpaslíka co mi to kazí i bez nové krabičky. :)
Mam tady ještě jeden elektrický svazek i s jednotkou, ale na starší model ... mam 04, ale kdysi předělanou Matesem na 05. V nouzi holt předělám svazky a uvidíme. Pak už jen pomůže druhý strom a postupně z něj měnit elektro díly dokud se nenajde viník.
Přece mazla nestrčím ze skály, když už toho máme tolik za sebou. Aaa nebo diagnostika mě teď napadla. Je někdo v okolí Náchoda, Hradce a dalších okolních měst s diagnostikou? Suzuki v Hradci nepočítám tam jsem udělal jednu zkušenost a podruhé se nehodlám dohadovat s člověkem, který neumí ani šlapat na tříkolce.

Více
2 roků 8 měsíců zpět #48931 od raisto
raisto replied the topic: nejde do otáček
Je to třeba blbost, ale očividně už jsi toho zkusil dost, tak proč ne. Letos jsem v Maroku kvůli vedru měnil svíčky za vhodnější do většího tepla, co zkusit studenější?

Více
2 roků 8 měsíců zpět #48932 od DěsBěs
Pravda :) dával jsem iridiovky tak zkusím jiný

Více
2 roků 8 měsíců zpět #48933 od DěsBěs
Jiné svíčky ... na volnoběh už to tak nehrká, ale když to projedu, tak je to furt stejné. Asi sepíšu podrobně všechno co už jsem zkusil a dohrkám to Matesovi jako takový špek.

Více
2 roků 7 měsíců zpět #48998 od Mates
Mates replied the topic: nejde do otáček
Ahoj,tak to dovez a mrknu mu na "střeva" a to by v tom byl čert,aby jsme to nenašli :evil:
Nejdřív zavolej,mám celkem nabito,ale neboj nějaký dobrý termín najdeme :yes:

Více
2 roků 7 měsíců zpět - 2 roků 7 měsíců zpět #49002 od DěsBěs
Ahoj. Děkuju za reakci Mates :) Ještě neházím flintu do žita - mam tě v záloze.

Mam pokračování - i přesto, že čerpadlo dává bez problémů 1,2 litru za 30 vteřin jsem provedl mod palivového filtru- mam dva tak mi nebylo líto jeden provrtat. Změna? Žádná :)

Kdysi jsem řešil dobíjení a zjistil jsem, že mam otrhané magnety z rotoru. Sehnal jsem jiný rotor, ale místo čtyř zoubků po obvodu jich měl asi milion. Než jsem na to přišel, tak jsem motor sešrouboval a úspěšne - nenastartoval a uchlastal, protože ty zobáky furt řikaly, že má jít vstřikování. Benzín naprosto regulérně lítal z výfuku :) Odbrousil jsem je. Strom normálně drandil :)

Původní je v předu a nový vzadu ... zobáčky jsou na novým menší a tak jsem si včera řek, že na to mrknu znovu.

Co čert nechtěl magnety opět posunutý jinam, ale naštěstí celý,
takže jsem vzal původní rotor bez magnetů a dal na něj magnety z novýho a přilepil epoxidem.

Na plotně jsem to lehce zahřál kvůli vytvrdnutí.
Zítra namontuju. Dobíjení normálně fungovalo .. rozebíral jsem to jen proto, že už opravdu nevím. Výsledek bude aspoň takový, že nebude rotor nevyvážený :) a i to se počitá :)

Na odlepení magnetů ma prý vliv polosyntetický olej, píšou na různých zahraničních fórech.

This message has attachments images.
Please log in or register to see it.

Poslední úprava: 2 roků 7 měsíců zpět od DěsBěs.

Více
2 roků 7 měsíců zpět #49003 od Kokin
Kokin replied the topic: nejde do otáček
Tedy Radku, klobouček ;-)
Takovýho úsilý a kutilství, ta motorka by si tě měla předcházet a jezdit za odměnu na vodu... ;-) :-)

VSTROMKLUB.CZ administrátor.
www.gipro.cz - www.moto-doplnky.cz - www.1-bike.cz

Více
2 roků 7 měsíců zpět #49007 od DěsBěs
:) však víš jak :) Brzy budu vědět o litrovým stromku tolik, že budu mít pobočku Matesova servisu u Náchoda :)

Více
2 roků 7 měsíců zpět #49010 od DěsBěs
Dnes jsem namotoval zpět rotor. Otočím klíčkem a nic. Přátelé myslel jsem, že mi praskne cévka. Na budíkách se ukázala chyba C12 - což je snímač polohy klikové hřídele. Zahrkám s kabelem a mašina běží a za chvilku zdechne. Řikám si, do výka jsem to dal v pohodě, tak musím mrknout na druhý konec. Za podsedlovým plastem koukám a konektror je skoro venku. Takže jsem ho zacvak pěkně na doraz - po předchozím přočištění kontaktů.
Otočím klíčkem a .... Mam nový motocykl :) Dobíjení, se kterým jsem myslím problém neměl, se ve všech otáčkách drží pěkně na 14.5v i při zapnutí světel. A otáčky? Až do omezovače a jak radostně. Natěšen na zkoušku jízdou jsem motorku vytlačil z garáže, dal za jedna a málem přepad. Jde na zadní i na dvojku. Málem to odnesl sousedův pes. :)
Neumím říct jestli pomohlo přilepení magnetů po celém obvodu rotoru a nebo byl celou dobu problematický konektor v podsedlovce. Každopádně teď motorka jede, jak za celou dobu co ji mam, ještě nejela.

Co jsem s ní udělal:

Seřízení TPS: na volnoběh 1200 otáček, musí ukazovat 1.125v Nebo, dát servisní mod a čárka na budíkách by měla být uprostřed a zhruba při 1750 by měla vyskočit nahoru
horní klapky (taky maj název) rozsah při vypnutém motoru a zapnutém klíčku musí být od 1,1 do 4a něco. Měřeno v ohmech. a hýbe se přímo klapkama od uplného zavření do uplného otevření.
Mod filtru benzinového čerpadla
Nový teplotní čidlo
Nová lambda z Hondy (japonec jako japonec) :P chtělo to redukci na závit.
Svíčky
Změřena funkčnost podtlakového?? čidla na Airboxu

Teď už jen jezdit a jezdit. Každopádně budu asi klidně při každý výměně oleje kontrolovat i ty magnety v rotoru :)

Díky za sledování a za podporu Běsák

Více
2 roků 7 měsíců zpět #49052 od Mates
Mates replied the topic: nejde do otáček
Gratuluji,asi ti spadl velký kámen ze srdce,teď jenom hodně šťastných kilometrů :good:

Více
2 roků 7 měsíců zpět #49085 od DěsBěs
Díky díky - kdo by měl zájem, může si udělat výlet do Ratibořic na zámek a na bělidlo vašeho stromka můžem ohledně klapek zkontrolovat a případně přenastavit
Poděkovali: vlk1512

Více
2 roků 7 měsíců zpět #49099 od Bohdan
Bohdan replied the topic: nejde do otáček
Nazdar DěsBěs!Má prosímtě dotaz,mě do tématu tedka nikdo nereagoval,nemáš nějaký návod/odkaz jak se kontroluje/nastavuje TPS a poloha škrtící klapky?Mě ted Smrček zlobí,studený jede v pohodě,ale po nějaké době začne"trhat" a pokud vyřadím tak bud "tarokuje" nebo uplně zhasne.Po nějaké přestávce jede zase v pohodě.Trochu pomohlo pohnutí s volnoběhem-zvýšení otáček(aspon to tak vypadalo,pak sem zkusil snížit a problém byl zase)Vím že na TPS se dá měřit napětí,umí to i ty diagnostiky,tu nemám,tak estli zkusit to?V servise kde sem to měl předtím(viz moje téma) mě pomohli jen částečně a radši bych to dal někomu kdo jde "víc najisto" pokud tomu u nich tak nebylo,to neumím posoudit.Dík za odpověd,kukám máš Smrčka také hodně zmáklého,tak snad dokážeš poradit i mě ikdyž takhle na dálku je to těžší.

Více
2 roků 7 měsíců zpět #49105 od DěsBěs
Ahoj takhle od stolu to asi neopravíme :) Každopádně přesně to co popisuješ řeší spousta lidí na zahraničních fórech a měli mrtvý TPS. Je to v podstatě potenciometr a po čase se mu vyběhají cestičky. V teple, kdy se lecos roztahuje a různě kroutí tak to zlobí. Nakonec průběh samotnýho TPS za běhu, změřit neumím - nemam osciloskop. Ale základní nastavení je jednoduchý, jen k tomu potřebuješ nástavec - hvězdičku s dírkou. Každopádně mezi růžovej drát a černej na výstupu z TPS dáš měřák,na něm nastavíš volty a měl bys po otočení klíčku a NEnastartování naměřit cca 1,125v. Pokud toto nenaměříš, povolíš šroubky a pootočíš TPS. Je k tomu fajn přístup po sundání nádrže a nebo když si chceš zlámat ruce tak i bez sundání to lze. Nebo se zastav za Matesem nebo u mě. Pomůžu s nastavením a uvidíš. Případně mi napiš na mejl - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Poděkovali: Bohdan

Více
Moderátoři: Mates