file Question Uchází přední kolo

3 roků 2 měsíců zpět #48647 od roman.v
roman.v created the topic: Uchází přední kolo
Zdravím vespolek,
už podruhé mi kompletně ušlo přední kolo, pokaždé na jiné gumě (K60 Scout a E10). Laicky odhaduju buďto na nějak poškozený ráfek či nefunkční ventilek. Pokud by to byl ráfek, lze to řešit jinak než výměnou celého kola?
Předem díky za radu. :)

Please Přihlásit se to join the conversation.

• roman.v
  • Avatar uživatele roman.v Topic Author
  • Skoro borec
  • Skoro borec
Více
3 roků 2 měsíců zpět #48648 od Petr Podařil
Petr Podařil replied the topic: Uchází přední kolo
Ventilek je nejpravdepodobnejsi. Ale manzelce to na stromku delala guma E08, proste nejaky zmetek co blbe sedel na rafku. Kdyz jezdila nebyl problem, jak se to na 2 tydny odstavilo v garazi na bocaku, tak to bylo prazdny. Kdyz jsem to namazal mydlovou vodou, bylo videt asi po tretine obvodu netesnost. V pneuservisu to zuli na dali gumu na "lepidlo" a bylo po problemu.
Poděkovali: Honzaaaa

Více
3 roků 2 měsíců zpět #48654 od Honzaaaa
Honzaaaa replied the topic: Uchází přední kolo
Jako první vyzkoušej mýdlovou vodou nebo jarem, jestli to neuchází někde kolem patky. V některých případech stačí gumu pootočit na ráfku a znovu dofouknout, nemusela být správně dosednuta na ráfek. No a pak vyzkoušej vyměnit ventilek. Mluvím ze zkušenosti - pracuji v odd. kvality v Mitasu :-)
Poděkovali: roman.v

Více
3 roků 2 měsíců zpět #48666 od MichalMedvěd
MichalMedvěd replied the topic: Uchází přední kolo
Měl jsem podobnou závadu sice v autě, ale taky to byl hliník. Ve vodní lázni se přišlo na to, že to utíká kolem disku a při úplném detailním zkoumání jsme našli prasklinu disku. Nachal jsem ho zevnitř zavřit a bylo po problému

• MichalMedvěd
  • Fajny borec
  • Fajny borec
  • I když daleko doplivneš, vždy je to jen slina
Více
3 roků 1 měsíc zpět #48902 od roman.v
roman.v replied the topic: Uchází přední kolo
Tak jsem to zkusil otočit a pořád to uchází. Pod vodou se ukázalo, že po celém obvodě ráfku. Asi si nějak nesedla ta patka či co. Může někdo doporučit nějaký těsnící tmel? Předem díky. :good:

• roman.v
  • Skoro borec
  • Skoro borec
Více
3 roků 1 měsíc zpět #48904 od Petr Podařil
Petr Podařil replied the topic: Uchází přední kolo
Necpi tam zadny tesnici tmel do pneumatiky, to ti nevyresi ze patka blbe sedi nebo sklouzava. Jak uz jsem psal, dej to do pneuservisu, nazujou ti to na "lepidlo" a budes mit klid.

Více
3 roků 1 měsíc zpět #48906 od Virgl
Virgl replied the topic: Uchází přední kolo
www.vapol.cz/produkt/SM62/
Jistě ho budou mít i jinde, ale jak to už někdo psal, naco kupovat celou plechovku, v každým pneuservisu to mají, máznou ti patky a je to za desetinu ceny.

Více
3 roků 1 měsíc zpět #48910 od Breta
Breta replied the topic: Uchází přední kolo

Více
3 roků 1 měsíc zpět #48913 od Wolf
Wolf replied the topic: Uchází přední kolo

roman.v napsal: Tak jsem to zkusil otočit a pořád to uchází. Pod vodou se ukázalo, že po celém obvodě ráfku. Asi si nějak nesedla ta patka či co. Může někdo doporučit nějaký těsnící tmel? Předem díky. :good:

Ahoj Romane, zkus tohle: www.golemtech.cz/zaplaty-chemie-montazni...vy-roztok-945ml.html . A nemáš to ani tak moc daleko. Třeba budou mít i menší balení. V

Smích chytré lidi léčí a jen blbce uráží.
! Lepší je být mrtvý, než druhý !
"Jezdi, aby jsi žil, žij aby jsi jezdil"

Více
3 roků 1 měsíc zpět #48916 od roman.v
Díky všem za odpovědi. Ještě jsem to zkusil jednou odrazit od patky, pootočit na ráfku, pořádně "namydlit" a nafouknout. Zatím to drží, tak uvidíme. Jinak můžu doporučit malý kompresor Airman. Myslel jsem, že gumu po přezutí nedokáže přirazit k patce a bylo to jako prd.

• roman.v
  • Skoro borec
  • Skoro borec
Více
3 roků 1 měsíc zpět #48917 od Virgl
Virgl replied the topic: Uchází přední kolo
A jakej máš typ toho kompresoru? Já vozím Alcu: hlaspol-autodily.cz/produkt/kompresoryal...esor-alca-12v-kulaty , je malej a pneu dofoukne rychle a na max, ale na patku nevím nevím , to jsem nezkoušel. Vozím ho spíš kvůli malým rozměrum. Těch airmanů je na webu x typů. Dík

Více
3 roků 1 měsíc zpět #48919 od roman.v
Ja kupoval toto www.air-man.cz/tour . Misto CL zastrcky jsem dal krokosvorky a pripojuji to primo na baterii.

• roman.v
  • Skoro borec
  • Skoro borec
Více
3 roků 1 měsíc zpět #48920 od marselus
marselus replied the topic: Uchází přední kolo
Bráchovi pořád utíkala mitaska na předku. Dal tam slime a kolo naklonil a otáčel tak,ať to zateče k patce a od té doby drží.
Někdy pomůže přes sání kompresoru fouknout silikonový spray ,ale na unik kolem patky to nepomůže.Spíš ,když je pneu porézní.

Nevěř ostnatému drátu, byť se stokrát tvářil jako stonek růže.
-Karel Kryl-

www.marselus.com

Více
3 roků 1 měsíc zpět #48922 od Breta
Breta replied the topic: Uchází přední kolo
Když to bude utíkat tak to znovu odraž od patky a mázni to třeba tímhle. A pak to znova nafoukni.
Taky mi takhle utíkala Mitaska. Tak už to dávám preventivně.

Více
2 roků 11 měsíců zpět #49472 od Wolf
Wolf replied the topic: Uchází přední kolo
Ahoj přátelé. Přední kolo mi taky stále utíkalo, v podstatě již několik let (mitas e 07). Ale když se jezdilo tak to nebylo tak hrozné. Větší problém nastával jen když moto déle stálo, třeba přes zimní pauzu. Vždy to bylo jen o kousek, ale letos po zimním stání to bylo mnohem horší. Dokonce jsem by ve stádiu, že mi během jednoho dne kolo uteklo cca o 1,5 atmosféry. Veškeré pokusy s odrážením, pootočení, očištění, mazáním pneumatiky a podobně byly marné duma stále utíkala sice méně, ale stále. Až mě napadlo tam dát antipich a mám klid. Guma téměř 14 dní drží, tlak neutekl ani o chlup a to ani při dvoudenním stání a tak mohu jen této výrobek vřele doporučit. Ještě jsem měl obavu, jak jsem slyšel, že ta směs bude ovlivňovat vyvážení kola a tudíž způsobovat nějaké vibrace. Tak nic takového se neprojevuje, vše je ok a navíc je to prevence proti drobným eventuálním problémům. Koupil jsem to v Bikers Crown a ještě to mají teď ve slevě obchod.bikerscrown.cz/easy-road-prevence...hnuti-8999900030836# .

Smích chytré lidi léčí a jen blbce uráží.
! Lepší je být mrtvý, než druhý !
"Jezdi, aby jsi žil, žij aby jsi jezdil"

Více
Moderátoři: Mates